Szyby samochodowe

Naprawa szyb

Naprawa szyby czołowej tzw gwiazdki oczka łezki

Warto naprawiać szyby w moim zakładzie.
W przypadku powstania na szybie samochodowej uszkodzeń, warto jak najszybciej zgłosić się do mojego serwisu. Fachowcy posiadają unikalne kompetencje do wykonywania napraw szyby czołowej, potwierdzone w trakcie wieloletniej praktyki. Serwisanci dokonają fachowej oceny stanu uszkodzenia i zdecydują, czy szyba nadaje się do naprawy. Warto pamiętać, że natychmiastowe reagowanie w momencie wystąpienia uszkodzenia, a tym samym zapobieganie powiększaniu się rozbicia, przekłada się na zwiększenie prawdopodobieństwa zakwalifikowania szyby do naprawy, bez konieczności jej wymiany. Usługa naprawy szyby w serwisie zamyka się w kwocie 200 zł, podczas gdy koszt wymiany szyby czołowej to co najmniej 500-600 zł, a często znacznie więcej. Do naprawy kwalifikują się wszelkie usterki, których średnica nie przekracza 24 mm – jest to w przybliżeniu wielkość pięciozłotowej monety – i które znajdują się przynajmniej 10 cm od krawędzi montażowej szyby. W przypadku konieczności naprawy kilku uszkodzeń punktowych, muszą być one oddalone od siebie minimum o 10 cm.Warto naprawiać szyby w serwisie

Jak przebiega naprawa szyby w moim serwisie?
Szyba czołowa składa się z 3 warstw: dwóch tafli szkła oraz folii PVB umieszczonej między nimi. Zazwyczaj uszkodzenie nie powoduje zniszczenia wszystkich tych płaszczyzn. Typową naprawę przeprowadza się na zewnętrznej warstwie szyby, która zwykle ulega uszkodzeniu.
W pierwszym etapie szybę należy przygotować do naprawy. Specjaliści czyszczą uszkodzone miejsce usuwając brud, kurz i inne zanieczyszczenia, które wdarły się w powstałą wadę. Dbają też o to, by samochód spędził w pomieszczeniu serwisu na tyle dużo czasu, by temperatura szyby wyrównała się i ustabilizowała – co jest szczególnie ważne zimą. Następnie w uszkodzenie wtłaczana jest specjalna żywica dokładnie wypełniająca ubytek. Żywicę utwardza się światłem ultrafioletowym, usuwa ewentualny jej nadmiar, a w końcu poleruje poddane naprawie miejsce. Cały zabieg trwa nie więcej niż pół godziny.
Tymczasem naprawa uszkodzonej szyby jest nie tylko szybka i niedroga, ale także gwarantuje niemal całkowite przywrócenie stanu szyby sprzed uszkodzenia. „Instytut Szkła i Ceramiki stwierdził swego czasu, że naprawa uszkodzonych szyb w serwisach to usługa, która przywraca wytrzymałość szyby samochodowej aż w 97%”